Blog SlowMade

Blog SlowMade
Za chwilę opuścisz blog i zostaniesz przekierowany na stronę slowmade.pl, na której możesz kupić unikalne rzeczy handmade.
Przejdź do marketu

Rowerowa broszka z… XIX wieku

broszka-XIX-w
  Handmade   

Przy takiej pogodzie ciężko wysiedzieć w domu, w czterech, ponurych ścianach, nie daj Boże przed komputerem. Przecież słońce praży, lekki, delikatny wiaterek muska twarz. W takie dni, jak dziś, nawet jeśli kalendarz nie wskazuje wiosny, najlepszym sposobem na dotlenienie organizmu… jest rower. Mamy tu zapalonych rowerzystów?

Dla wielbicieli dwóch kółek nietrudno znaleźć prezent, choć może nieco trudniej przyszłoby znalezienie innych dodatków niż kask, rękawiczki czy inne typowo rowerowe akcesoria. Wyobraźcie sobie jednak, że już w okolicach 1890 pomyślano o osobach, które kochają jeździć rowerem i w ten sposób powstała niepowtarzalna… broszka.

Owa broszka zachwyca każdym swym szczegółem. Misterna praca, w której najważniejszą rolę odgrywają koła roweru, wysadzane diamentami. Takim rowerem strach byłoby jeździć po ulicach miasta, nie mówiąc już o zostawieniu jednośladu pod sklepem, ale na bluzce, sukience – wyglądałoby idealnie!

Eksperci szacują, że rowerowa broszka, musiała powstać w latach 1894-97 ze względu na sposób poprowadzenia ramy (w tym przypadku poziomej). Nie wiem jak wy, ale my nadal podziwiamy i pedały i łańcuch, a nawet lampę i dzwonek. Nawet więcej, broszka zawiera elementy, którymi można poruszyć! Artysta musiał poświęcić wiele godzin, by stworzyć takie małe, zlote cudeńko.

Obecnie broszka znajduje się w prywatnych rękach, a więcej szczegółów o jej wykonaniu możecie znaleźć na stronie Museum of Fine Arts w Bostonie. 


Dołącz do naszej społeczności


Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *